Gas engine

Efektivnější provoz plynových motorů pomocí inovativních maziv

pondělí, 12. září 2022

Plynové motory hrají dnes zásadní roli při výrobě energie i tepla. Globální poptávka po elektřině neustále roste a trend snižování emisí skleníkových plynů vedl k vývoji nových technologií. Moderní stacionární plynové motory mají být produktivnější, flexibilnější i nákladově efektivnější. Protože přírodní energie je charakteristická svým kolísáním, je nutné mít k dispozici zdroje flexibilní záložní energie. To mění i pracovní profil motorů, které tak musí odolávat nestálým náročným podmínkám a širokému kolísání teploty. V aktuální světové situaci navíc stoupá význam bioplynových motorů.

Z důvodu většího tepelného a oxidačního namáhání jsou kladeny mnohem větší požadavky také na samotné oleje. Přední výrobci motorů začali hledat oleje s novou technologií, která dokáže odolávat oxidaci a zabraňovat tvorbě úsad zvaných měkké kaly. Přicházejí efektivnější technologie, např. ocelové písty, na něž je potřeba reagovat speciálními mazivy se zásadně prodlouženou odolností vůči oxidaci a chránicí součásti motoru před tvorbou karbonových úsad.

Pro moderní stacionární plynové motory jsme připravili motorový olej NATERIA MX představující nízkopopelnatou technologii nové generace. Díky speciální patentované směsi poskytuje mimořádnou tepelnou stabilitu a výjimečnou ochranu proti degradaci při výkonových špičkách. To vše díky vybraným základovým olejům a inovativní antioxidační technologii. Vysoká odolnost vůči oxidaci zásadně prodlužuje výměnný interval oleje a navíc zaručí vysokou čistotu motoru a ochranu před vznikem karbonových úsad.

Efektivnější provoz plynových motorů pomocí inovativních maziv  |  Aktuality  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz