sbirky2

Novela zákona o podporovaných zdrojích je v Senátu

pátek, 23. srpna 2013

Po schválení „malé“ novely zákona č. č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie, Poslaneckou sněmovnou je na řadě senát. Organizační výbor dne 21. 8. 2013 stanovil garančním výborem Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu a přikázal tisk k projednání Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí a Ústavně-právnímu výboru. Projednávání tisku bylo zařazeno na pořad 13. schůze Senátu, jež začíná 12. 9. 2013, jako bod č. 15.

Oproti očekávání nemají senátoři na stolech návrh Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny, který zmírňoval rázné ukončení provozní podpory OZE. Schválena byla totiž velmi strohá verze, kdy od 1.1.2014 mohou podporu očekávat z nově postavených OZE jen malé vodní elektrárny do 10 MW. Naopak, zdroje vlastněné společnostmi s anonymními vlastníky přijdou i o stávající podporu, stejně tak jako některé další podporované způsoby výroby energií.

Není pravděpodobné, že by Senát předlohu měnil nebo prezident vetoval, můžeme tedy očekávat prudké ochabnutí rozvoje celého oboru počínaje Novým rokem. Po definitivním vydání platného zákona se k tématu vrátíme s podrobnějším komentářem.

Ke stažení

Novela zákona o podporovaných zdrojích je v Senátu  |  Aktuality  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz