PpTek-odstraneni-siloxanu-ze-skladkoveho-bioplynu

Parker Hannifin rozšiřuje portfolio výrobků pro úpravu bioplynu

pátek, 5. prosince 2014

Praha, 5. prosince 2014 – Společnost Parker Hannifin, vedoucí světový výrobce technologií pro kontrolu a řízení pohybu, oznámila rozšíření svého portfolia o systémy sloužící k odstraňování siloxanů ze skládkového bioplynu. Tato zařízení vyrábí společnost PpTek Ltd, která se nově stala součástí akciové společnosti Parker Hannifin.

Přední dodavatel řešení na odstraňování siloxanů, společnost PpTek Ltd, pochází z Velké Británie a po celém světě má téměř 100 instalací na bioplynových stanicích a technologiích využívajících anaerobního vyhnívání. Spojení jejích výrobků s produkty Parker Hannifin z oblasti chlazení, filtrace a separace plynů představuje značné výhody pro zákazníky, kteří hledají komplexní řešení úpravy bioplynu pro kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, možnosti dodávek bio-metanu do rozvodné sítě zemního plynu nebo získání plynu pro pohon vozidel.

Odborníci ze společnosti PpTek se budou ve spolupráci s výrobní skupinou Parker Filtration Group nadále zabývat řešením odstraňování siloxanů a zaměří se na vývoj nových produktů a na rozšiřování poskytovaných služeb. Budou také nadále poskytovat servis svým klientům a technickou podporu pro stávající systémy.

Více informací o této novince naleznete na: www.parker.cz.

O společnosti Parker Hannifin

Díky ročnímu obratu přes 13 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 60 000 zaměstnanců ve 48 zemích po celém světě. Firma Parker již 55 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti www.parker.cz, nebo stránky http://www.phstock.com.

Firma je technologicky členěna do několika skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky.

Obchodní pobočka firmy, Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore).

Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com

Parker Hannifin rozšiřuje portfolio výrobků pro úpravu bioplynu  |  Aktuality  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz