DSC_2398

Revitalizace půdy a ochrana plodin s možností návratu vkladu

pátek, 9. září 2022

Praskliny v suché půdě, podmáčené pole po přívalových srážkách a kukuřice polámaná příznaky škůdců? Pro mnohé realita letošní sezóny, které se ovšem dá předejít a to i bez vynaložení velkého úsilí nebo financí.

Půdní prebiotikum NUTRIGEO® L, které jsme letos uvedli jako novinku přesvědčilo řadu českých pěstitelů, kteří ho vyzkoušeli. Produkt určený pro revitalizaci půdy zlepšuje její strukturu a pórovitost, rostlinám zpřístupňuje živiny a navrací půdě život v podobě podpory růstu spór hub, které efektivně tvoří humus, čímž se podporuje ukládání uhlíku v půdě. Za takto vázaný uhlík pěstitel může získat zpět finance v rámci Uhlíkového programu CarbonGaiago, který nabízí firma BIOCONT LABORATORY. Revitalizujte půdu s příjmy z uhlíku! Zdravá půda se pak lépe vyrovná s rozmary počasí a je správným základem pro zdravé vitální plodiny.

Potrápilo vás letos nejen sucho, ale i škůdci? Pěstitelé kukuřice by jistě mohli vyprávět o škodách způsobených zavíječem. Tato poškození jsou vstupní branou pro infekce houbovými chorobami, což  vede ke špatné kvalitě siláže, snížení energetické výnosnosti jak pro zvířata, tak pro BPS. Vyšší napadení zavíječem kukuřičným (Ostrinia nubilalis) bývá na pozemcích, kde se seje kukuřice po kukuřici.

Řešení přitom může být jednodušší než se zdá. Stačí objednat si službu TrichoLet® u firmy BIOCONT LABORATORY a dodat souřadnice pozemků určených pro aplikaci. Postaráme se jak o monitoring škůdce a správně načasujeme leteckou aplikaci parazitické vosičky Trichogramma, kterou sami množíme, a následně vyhodnotíme účinnost. Na tuto službu je zároveň možné pobírat dotace. Uvolněte si ruce pro další práce uprostřed sezóny – my vyřešíme zavíječe za vás.

Také věříte tomu, co sami vidíte nebo si sami vyzkoušíte? My z firmy BIOCONT LABORATORY rozhodně! Protože jsme rodinná firma, která je úspěšně zavedená na trhu už 30 let, zakládáme si na tom, že si veškeré produkty z našeho portfolia sami testujeme v našich podmínkách, abychom zákazníkům poskytli rady přímo z praxe, z vlastní zkušenosti a formou osobního přístupu. Přijďte se dozvědět více na náš stánek v rámci XXI. ročníku konference CzBA a poslechnout si naši přednášku.

Související odkazy:

Revitalizace půdy a ochrana plodin s možností návratu vkladu  |  Aktuality  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz