DSC_8100

Třináctý ročník třeboňské konference se povedl

sobota, 26. října 2013

Podle ohlasů, které dostáváme, byli účastníci tradiční třeboňské konference (10. - 11. 10. 2013) spolupořádané Českou bioplynovou asociací s jejím průběhem a obsahem spokojeni.

V domácí atmosféře se program věnoval standardním tématům i novinkám. Velký zájem byl o přednášku Martina Laštůvky z Energetického regulačního úřadu a následnou diskusi s ním. Legislativní a ekonomické podmínky zajímají stále všechny provozovatele a nic na tom nemění fakt, že od roku 2014 nebudou nové bioplynové stanice podporovány.

Pro technicky založené odborníky i provozovatele byly jistě přitažlivé přednášky v pátečním bloku věnovaném teplu. Ukazuje se zde fakt, že si bioplynové stanice udržují velký potenciál  - mohou se stát akcelerátorem dalších podnikatelských aktivit na venkově, zejména právě při využití tepla z kogenerace (např. pro vytápění skleníků nebo chov ryb). Takový rozvoj hospodářské činnosti pak přináší možnosti i pro zvýšení zaměstnanosti. Jinou skutečností, která stojí za zaznamenání, je to, že kromě dvou stovek posluchačů se konference zúčastnila řada firem zabývajících se dodávkami pro provoz BPS. To dokládá, že i po skončení boomu výstavby nových stanic se rozvíjí široké spektrum služeb pro tento sektor.

A příští ročník? Bude opět v Třeboni, a to od 9. do 10. 10. 2014. Rezervujte si termín už nyní!

Třináctý ročník třeboňské konference se povedl  |  Aktuality  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz