carrefourlogo

Ve Francii budou kamiony společnosti Carrefour poháněny bioCNG

čtvrtek, 6. prosince 2012

Distribuční skupina Carrefour bude testovat použití biometanu vyrobeného z bioodpadu ze svých hypermarketů na třech svých nákladních vozidlech.

Nápad, díky kterému bude každý kamion používat stoprocentně obnovitelnou energii a bude CO2 neutrální, bude testován na severu země. Vozidla budou zásobovat tucet hypermarketů Carrefour. Tento podnik bude probíhat za spolupráce s GNVert, dceřiné společnosti GDF Suez, dopravní společností Perrenot a výrobcem automobilů Iveco.

Konkrétně bude Carrefour zajišťovat recyklaci bioodpadu (ovoce, zeleniny, rostlin, pečiva, masného odpadu, atd.) ve svých hypermarketech tak, aby mohl být zpracován na bioplynové stanici. Podle francouzské společnosti bude metanizací zajištěna výroba bioplynu, který bude dále upraven na biometan, a ten potom využit jako pohonná hmota pro nákladní vozidla. Tato první energeticky soběstačná vozidla, která podle Carrefouru budou mít na starosti asi 400 kilometrový okruh, budou uvedena do oběhu po zveřejnění vyhlášky, kterou se mění používání biopaliv, tj. asi do konce roku.

Experiment pod vedením skupiny Carrefour za asistence členů Francouzské asociace pro vozidla na zemní plyn (AFGNV) předznamenává jakousi revoluci udržitelné mobility v městské logistice a nákladní dopravě.

Ve Francii budou kamiony společnosti Carrefour poh  |  Aktuality  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz