Harmonizovaný soubor pravidel pro nakládání se zárukami původu v souvislosti s přeměnou energie

Pro posílení trhu s certifikáty obnovitelného plynu si klíčovou pozornost zaslouží koncepce konverze energetických nosičů, protože pokračující integrace energetických odvětví v Evropě závisí na přeměnách těchto nosičů energie mezi sebou. Zatímco postupy pro dokumentaci obnovitelného charakteru energetických nosičů jsou dobře zavedené, přenos informací zdokumentovaných v zárukách původu (ZP) takových energetických nosičů v rámci jejich konverze stále není dostatečně propracován.

Konsorcium REGATRACE nedávno zveřejnilo svou zprávu s návrhy harmonizovaných pravidel pro nakládání se zárukami původu v souvislosti s přeměnou energie (označované jako výstup REGATRACE D4.3). Záměrem je podpořit vydávající orgány a provozovatele registrů tím, že nastolí společné chápání praktických problémů a doporučí řešení.

Harmonizovaná pravidla jsou nezbytná pro funkční trh se zárukami původu, který usnadňuje přeshraniční převod z vnitrostátních systémů ZP. Harmonizace poskytuje důvěru k dovozu ZP z jiných zemí a zvyšuje efektivitu řízení systému ZP.

Podívejte se na report D4.3.

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Harmonizovaný soubor pravidel pro nakládání se zárukami původu v souvislosti s přeměnou energie  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz