DSC_3924

XXI. ročník konference 2022

Krásné říjnové počasí třeboňské konferenci přálo. Daleko důležitější však bylo, že jsme se mohli všichni po třech letech opět osobně potkat na tradiční odborné akci. Konferenci Výstavba a provoz bioplynových stanic navštívilo 190 účastníků, kteří vyjadřovali svou spokojenost.

Velký zájem byl zejména o velmi obsáhlý příspěvek Energetického regulačního úřadu reprezentovaného Kristianem Titkou. Shrnoval aktuální stav legislativně-ekonomického prostředí pro výrobu bioplynu a biometanu, včetně nejbližších záměrů. Biometanu se pak věnovala i řada dalších vystoupení během čtvrtečního dopoledne – od výzkumných projektů přes modelovou studii proveditelnosti až po konkrétní technická a obchodní řešení, případně dotační tituly.

Podrobný program a dokumentace konference

Čtvrteční odpoledne a páteční dopoledne pak bylo věnováno především technickým aspektům výroby a využití bioplynu, různým inovativním produktům a službám rozšiřujícím možnosti a efektivnost bioplynových stanic nebo výstupům dalších výzkumných projektů. Vyslechli jsme i zahraniční hosty z Ukrajiny, Německa a Slovenska. Velký úspěch měl také společenský večer s možnostmi bohaté diskuse nad tématy, které účastníky trápí či naopak motivují.

Účastníci obdrží všechny prezentace v elektronické podobě během několika dnů.

Jsme potěšeni příznivými reakcemi a budeme doufat, že se uvidíme na 22. ročníku konference (5. - 6. 10. 2023) opět za rok!

Tým CzBA
konference@czba.cz

Partneři:

                 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
XXI. ročník konference 2022  |  Konference - archiv  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz