První den zahrnoval prezentace expertů z oblasti legislativy a technologie. Zazněly příspěvky od Vladimíra Dlouhého (Eurochambres) k evropské perspektivě, zástupců Energetického regulačního úřadu a OTE k nové legislativě a úpravě podpor biometanu, dále pak Patrik Peťovský (EGÚ Brno) a Dalibor Delong (REX Solutions) podrobně analyzovali různé možnosti uplatnění bioplynu - diskutovalo se nejen o využití biometanu v dopravě a jeho budoucnosti v rámci EU.
Odpolední blok se zaměřil na výzvy a příležitosti spojené s přestavbou stanic na biometanové výrobny. Filip Dvořák z Energy Financial Group popsal praktické zkušenosti z přebudování BPS Vyškov na biometanovou výrobnu, podobně Monika Zitterbartová (HUTIRA) prezentovala další rozpracované projekty a možnosti. Kateřina Žáková z Krajského úřadu Kraje Vysočina probrala záludnosti povolovacích procesů. Zkušenosti s provozem popsali zástupci odpadářských BPS v Přibyšicích a Jarošovicích, k tomu přibyly podrobnosti k technologiím předúpravy odpadů a inovace v oblasti řízení bioplynových stanic.
Druhý den konference se konal v Centru ALGATECH Mikrobiologického ústavu AV ČR a byl věnován biotechnologiím a využití řas v oblasti energetiky. Přednášky se zaměřily na nové biotechnologické metody a jejich praktické uplatnění. Účastníci měli možnost zhlédnout ukázky výzkumných projektů a prohlédnout si prostory centra.
Konference byla tradičně doprovázena diskuzním večerem, který umožnil účastníkům navázat nové kontakty a prohloubit spolupráci v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Akce opět potvrdila své postavení největší odborné konference k problematice bioplynu v České republice a otevřela nové možnosti pro budoucí rozvoj tohoto odvětví.