_DSC0822
_DSC0854
obrazek_opotrebeni_AMC_CZBA

Ošetřete vaší bioplynku a prodlužte jí životnost s naší pomocí

Co je to AEROTEC ® a proč se o produkty zajímat? Ryze česká značka, která vyvíjí a vyrábí řadu extrémně výkonných maziv, založených na nosné technologii, produktu AEROTEC ® Metal Conditioner. Jedná o syntetickou polymerní kapalinu červené barvy, která obsahuje deriváty syntetických uhlovodíků a další zušlechťující přísady, které jsou velmi dobře rozpustné v provozních kapalinách.

Po aplikaci AEROTEC ® Metal Conditioner do provozních kapalin (oleje, hydraulické kapaliny, benzín, nafta, petrolej, …)  tyto látky přímo reagují s uvolňujícími se oxidy kovů, kde vytvářejí ucelené shluky molekul , které postupně uzavírají chráněný kovový povrch tzv. molekulárním kobercem. Jedná se o nanofilm, který odolává velmi vysokým tlakům, dynamickým rázům ve velmi širokém spektru teplotního namáhání. Takto chráněný povrch nepodléhá rychlému opotřebení a je velmi účinně chráněn po velmi dlouhý časový úsek.

Hlavním účinkem technologie AEROTEC ® je snížení tření kov-kov až o 80% a to i při vniku pevných částic do systému. Díky tomu se snižuje opotřebení kovových komponentů, hlučnost, vibrace i zahřívání. To vede nejen k prodloužení životnosti, ale k celkovému zvýšení spolehlivosti ošetřovaných systémů. Zároveň se snižuje mechanické znečištění provozních kapalin a ty tak dokáží svou primární funkci lépe plnit po celou dobu servisního intervalu. Přidanou hodnotou je i výrazně nižší zanášení olejových filtrů a tím opět prodloužení jejich životnosti.

Vedlejším účinkem technologie AEROTEC ® je extrémní antikorozní ochrana kovových povrchů a to i za vysokých teplot. Ochrannou vrstvu nenaruší ani velmi kyselé rostlinné šťávy, zásadité sloučeniny, ani voda s vysokým obsahem soli.

A jak to vše souvisí s bioplynovými stanicemi? Bioplynové stanice jsou komplexní a složité systémy s vysokým zastoupením mechanických součástí. Ať už se jedná o motory (kogenerační jednotky), planetární či úhlové převodovky, ložiska a řetězy, atd. 

Tyto systémy pracují v konstantním zatížení, za vysokých teplot či v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí a prašností. Tyto všechny faktory vedou k urychlení degradace kovových povrchů a zkracování životnosti mechanických součástí (např. ojniční ložiska - tzv. šály, klikové a vačkové hřídele, hlavy válců nebo ozubená kola v převodovce). Aplikace AEROTEC ® Metal Conditioner do provozních kapalin ochraní Vaše systémy před těmito negativními vlivy a tím zlepšuje provozní i finanční stabilitu Vašeho podnikání.

Výrobcem produktů pod obchodním označením AEROTEC ® je ryze česká společnost AEROTEC GROUP a.s. 

www.aerotec.cz

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Ošetřete vaší bioplynku a prodlužte jí životnost s naší pomocí  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz