0366_cows_beemster_polder_300dpi_3425x2480px_j

Velvyslanectví Nizozemského království v České republice

Práce Velvyslanectví Nizozemského království v Praze se zaměřuje na politické, kulturní a ekonomické vztahy mezi Českou republikou a Nizozemskem.

Velvyslanectví dále pomáhá nizozemským občanům s jejich konzulárními dotazy a poskytuje jim asistenci v případě nouzových situací v České republice. Úkolem velvyslanectví je také poskytovat veřejnosti důležité a zajímavé informace, jak o svých aktivitách, tak o Nizozemsku jako takovém. Nejnovější informace, včetně faktů, statistik a kulturních událostí jsou publikovány skrze fb stránku velvyslanectví. Navštívit můžete také web www.netherlandsandyou.nl.

Energetický sektor v Nizozemsku se významně podílí nejenom na tvorbě pracovních míst, ale také na objemu exportu a národního důchodu. Vyznačuje se silným propojením mezi výzkumnými institucemi, soukromými firmami a veřejným sektorem. Řada inovací vzniká na základě public-private partnership, například „Top Sector Energy“ ve kterém okolo 380 firem, výzkumných institucí a vládních agentur sdílí lidské a finanční zdroje za účelem dosažení inovací. Dobrým příkladem ze sektoru bioplynu je třeba nizozemská energetická společnost ENC, která je držitelem patentu na zplynování biomasy. Studie indikují, že „zelený plyn“ je schopen nahradit do roku 2020 okolo 10 % celkové nizozemské spotřeby zemního plynu.

Nizozemský Top Sector Energy je směřován k tomu, aby poskytoval solidní výměnu mezi firmami, vědomostními institucemi a vládou (tzv. zlatý trojúhelník) za účelem propagace a podpory národního a mezinárodního energetického sektoru. Top Sector Energy má jasný a ambiciózní cíl – posilovat novou ekonomiku. Zastupuje čtyři základní pilíře – Flexibilní energie, Čisté energie, Energetické technologie a Participaci. Více informací naleznete zde.
 

Velvyslanectví Nizozemského království v České republice  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz