photo_008
photo_018
photo_017
photo_014
photo-005
photo-004
photo_010
photo_012

Elektrické smykové nakladače FIRSTGREEN

Společnost FIRSTGREEN Industries a. s. vyrábí plně elektrické nakladače. Během své existence si několikrát prošla náročnými cestami, čímž zdokonalila své dovednosti při vytváření inovativních, všestranných a ekologických technologií. Firemní specialita? Vyrábět plně elektrické, multifunkční stroje, které lze ovládat na dálku. Kromě jiného jsou zaměstnanci posedlí detaily a kvalitou výrobního procesu.

Aktivní přístup ke klientům

FIRSTGREEN Industries neustále hledá způsoby, jak své produkty ještě vylepšit. Drží krok s neustále se měnícími očekáváními zákazníků a současně s novými trendy a technologiemi na trhu. Firma disponuje inovativní výrobou nakladačů stoprocentně šetrných k životnímu prostředí, a to s celosvětovou působností. Čím se tato progresivní společnost odlišuje od ostatních? Především je hrdá na svou plochou strukturu, která umožňuje soustředit se na to, na čem skutečně záleží. Tím je myšlený aktivní, zákaznicky orientovaný přístup, díky němuž je firma neustále v centru všeho, čemu se věnuje.

S nábojem v žilách

Ponořme se v krátkosti do příběhu, který začal jedním elektrickým zábleskem v roce 2013. Tehdy se na Slovensku zrodil revoluční nápad vytvořit elektrický smykový nakladač. V roce 2014 se vize proměnila v hmatatelnou realitu, když se zrodil první náčrt tohoto stroje. O tři roky později spatřil světlo světa první prototyp nakladače. Následující rok byl plný vzrušení a testování tohoto inovativního stroje. Konečně rok 2019 byl pro společnost zásadní. Své majitele našlo prvních 20 nakladačů. V roce 2020 se na scéně objevil Arbol Capital, který otevřel dveře na zahraniční trhy a o rok později získal 100 % akcií společnosti. Nové vedení přesunulo výrobu strojů ze Slovenské republiky do České republiky a posunulo vývoj o několik stupňů dál až ke 3. generaci Elise, která přinesla více jak 40 vylepšení oproti předchozí generaci. Tímto pokračuje příběh plný inovací, úspěchů a neustálého růstu, který přináší nové výzvy a kroky vpřed.

Výrobní portfolio

Elise 900 je první kolový smykem řízený nakladač na světě s nosností až 1200kg. Díky modulární konstrukci a elektrickému pohonu nabízí produktová řada Elise výrazně nižší provozní náklady, delší životnost, možnost průběžných aktualizací a tichý provoz bez kontaminace životního prostředí emisemi CO2 a nadbytečnými kapalinami. Elise 700 je výrazně lehčí, užší a čipernější vývojovou generací základní produktové řady Elise.

Elise 900 - leták (pdf)

Tato technika je vhodná pro zákazníky vyžadující šetrnější přístup k provozním povrchům, vyšší manévrovatelnost ve stísněných prostorech,  nižší nároky na údržbu vzhledem k použití lithiové baterie a jednoduší přepravě díky provozní hmotnosti 2800 kg. S hmotnosti nákladu až 700 kg je Elise 700 výkonný a jednoduše přepravitelný pomocník jak v interiéru, tak v exteriéru. Pásové MiniZ 400 na dálkové ovládání je jediný stroj svého druhu. Díky kompaktním rozměrům je ideální pro práce ve složitých interiérech. Lze ho perfektně využít při jejich výstavbě, v zemědělství nebo zahradní architektuře. S připravovanou řadou plně elektrických přídavných zařízení se jeho možnosti ještě rozšíří.

MiniZ 400 - leták (pdf)

Klíčové výhody

Tichá provoz a nulové emise rozšiřují využití strojů do oblastí citlivých na hluk a znečištění jako jsou například halová logistika, vnitřní demolice, zemědělství nebo naopak díky dálkovému ovládání mohou naše stroje pracovat v kontaminovaných prostředích, která jsou pro uživatele nebezpečná. Díky elektrickému pohonu mohou pomáhat zpracovávat přebytky z elektráren ve výrobních špičkách.

Zdroj: Firstgreen Industries

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

Komentář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.
Elektrické smykové nakladače FIRSTGREEN  |  Partneři konference 2023  |  Česká bioplynová asociace

Česká bioplynová asociace
Na Zlaté Stoce 1619
370 05 České Budějovice
info@czba.cz